Ana, Cris and Renata I Brazil I Natural I 250g

Chuť.profil: višňová žuvačka, pomelo

Vhodná na: espresso a filter / omni roast

Krajina: Brazília

Región: Monte Santo De Minas, Brazília

Farma/Farmár: Ana, Cris & Renata

Spracovanie: natural

Odroda: Mundo Novo, Yellow Catuai

Nad.výška: 1100 m.n.m

O ženách Mió...

Mió je spoločnosť vedená ženami, ktorú vedie Cris Gerbasi, COO pre brazílsky obchod, Ana Luiza, COO pre medzinárodný obchod a Renata Parisi (Anaina mama) majiteľka Mio.

Ana hovorí: "Chceme byť producentami, ktorí budú mať na starosti všetky rozhodnutia týkajúce sa dodávateľského reťazca. chceme prevziať kontrolu a rozšíriť našu sledovateľnosť až k dverám pražiara. Aký zmysel má všetka tá práca na vysledovateľnosti, ktorú robíme na úrovni farmy, ak nevieme presne, čo sa potom stane s našou kávou?".

Udržateľnosť je pre Mio nesmierne dôležitá a má mnoho projektov, na ktorých pracuje na podporu sociálnej, ekonomickej a environmentálnej stability. Pýšia sa 100% zárukou sledovateľnosti pre celú úrodu každý rok. Každá fáza cesty, odkiaľ boli čerešne zberané, ktoré nákladné autá ich prevážali, ako a kedy boli spracované, sa sleduje pomocou satelitných snímok. Farma založená na technológiách zlepšuje kvalitu života farmárov, zabezpečuje bohatú úrodu a zaručuje najvyššie štandardy spracovania úrody. Svetový dodávateľský reťazec kávy pozostáva z veľkého množstva krokov. Mió má za cieľ dohliadať na každú časť procesu. Nákup kávy od Mió je rovnako dôveryhodný a jednoduchý ako nákup zeleniny na farmárskom trhu.

Zariadenia spoločnosti Mio zahŕňajú najmodernejšie spracovateľské ako rotačné stroje na sušenie okolitým vzduchom, silá na drevo, valcovacie bubny, separátor hustoty... Zrnká sa potom ďalej triedia podľa veľkosti a farby použitím oscilačného sita a opticko-elektronického systému.

"Mió je v prvom rade farma v Monte Santo de Minas, malom mestečku, kde som sa pred 30 rokmi narodil, rovnako ako všetci v mojej rodine najmenej štyri generácie. Minulý rok sme sa rozhodli, že nechceme, aby to už bola len farma, chceme našu kávu vyvážať, sami dovážať do Spojeného kráľovstva, skladovať ju tu a predávať priamo do pražiarní. Snívali sme o tom, aby pojem priamy obchod skutočne niečo znamenal pre našu farmu a všetkých, ktorí sú do tohto procesu zapojení," hovorí Ana


16,80 €