Costa Rica I La Pachuca I Honey I 200g

Chuť.profil: tmavá čokoláda, ovocný džem

Vhodné na: filter

Krajina: Costa Rica

Región: Valle de Dolta

Farma/Farmár: Roberto a Michael Mata

Spracovanie: honey

Odroda: Caturra a Catuai

Nad.výška: +1550 m.n.m.

Skóre: 87+

Šťavnatá a ovocná káva s tónmi tmavej čokolády a ovocného džemu.

Proces spracovania Honey začína na farme výberom zrelých čerešní optimálnej farby. Tie sa triedia a potom opatrne rozvláknia s použitím čo najmenšieho množstva vody. Po rozvláknení kvasia vo vlastnej šťave a s dužinou z inej šarže 120 hodín.

Táto várka sa sušila na afrických záhonoch pod plným slnkom 2 dni, aby sa predišlo nadmernej fermentácii alebo tvorbe plesní. Potom bola premiestnená na vyvýšené záhony so 75% tieňom na ďalších 13 dní, kým nedosiahla vlhkosť 11,5% alebo menej. Celkový čas sušenia pre túto várku bol 15 dní.

Po vysušení sa prenesú do skladu, kde odpočívajú, aby pomaly vyschli a zhomogenizovali vlhkosť na všetkých kávových zrnách. Tento pomalý proces sušenia tiež pomáha predĺžiť trvanlivosť zrna, pretože embryo sa udrží nažive čo najdlhšie.

Francúzska pražiareň KAWA - ich heslom je najlepšie praženie a maximálna konzistencia. Najlepšie praženie pre nich znamená také, ktoré prebudí vaše chuťové poháriky. Každá káva má svoju históriu a berú si to ako ich zodpovednosť zlepšiť prácu ich partnerov pestujúcich kávu. 


12,90 €