Costa Rica I San Lorenzo I Bourbon I 250g

Chuťový profil: ríbezle, grapefruit, kôstkové ovocie

Región: Santa Maria de Dota

Nadmorská výška: 1450 m n.m

Odroda: Bourbon

Spracovanie: anaerobic natural

Vhodné: na espresso aj na filter / omni roast

Káva pochádza z farmy Finca San Lorenzo, vyniká tónami červených ríbezlí, grapefruitu a kôstkového ovocia. Producentka Maria Fernada Naranjo ju spravuje už viac ako štyri desaťročia. Maria úspešne pomáha pri zapájaní mladých ľudí do procesu výroby kávy.

Kávové čerešne sú triedené ručne a následne putujú do umývacej stanice Solis & Cordero Micromill, kde sa opäť kontrolujú. Následne dva dni kvasia a po procese fermentácie sa ukladajú na necelé tri týždne na sušiace lôžka. Solis & Cordero pomáha farmárom nielen s predajom svojej produkcie na medzinárodnom trhu, ale aj v oblasti poradenstva pri spracovaní a kontrole kvality. K malým farmárom volia individuálny prístup, čo prináša odlíšenie kávy až na úroveň jednotlivých pestovateľov.

Kostarika sa vďaka neúnavným inováciám, obrovskému množstvu odrôd, rozsiahlym technickým znalostiam a pozornosti venovanej výrobe kávy stala svetovým lídrom v trvalo udržateľnej produkcii kávy. Deväťdesiat percent zo všetkých pestovateľov sú drobní pestovatelia, ktorí vďaka vysokej kvalite svojej produkcie obsadzujú lukratívne špecializované trhy

13,90 €

PODOBNÉ PRODUKTY