Cynthia La Rue I Nicaragua I Washed I 250g

Chuť.profil: mliečna čokoláda, melón

Vhodná na: espresso a filter / omni roast

Krajina: Nikaragua

Región: Jinotega

Farma/Farmár: Finca La Plata, Cynthia La Rue

Spracovanie: washed

Odroda: Catuai

Nad.výška: 1350 m.n.m.

O Cynthii La Rue...

Na vytvorenie veľkých vecí je potrebné riskovať a pre nebojácnu Cynthiu La Rue z Finca La Plata to nemôže byť pravdivejšie. Cynthia je farmárka kávy 4. generácie a posledná zo siedmich detí. Vo veku 12 rokov musela Cynthiina rodina utiecť počas občianskej vojny v Nikarague a založiť si život v USA. Cynthia sa držala spomienok na svoje detstvo na farme a keď sa vojna skončila, vrátila sa, aby farmu získala späť, pričom vystopovala aj predchádzajúcich zamestnancov. Spoločne ju vybudovali späť na bývalú slávu a teraz je Cynthia úspešnou producentkou kávy, ktorá produkuje vysokokvalitnú kávu s vynikajúcou chuťou.

Cynthiina farma teraz zahŕňa dennú starostlivosť o deti robotníkov a tiež ponúka svojim zamestnancom niektoré z najlepších dostupných ubytovacích zariadení. Ďalším krokom Cynthie je zameranie sa na zefektívnenie svojej farmy, pretože má pocit, že veľa vedľajších produktov pri výrobe kávy sa zbytočne vyhodí. Jedným príkladom sú emisie metánu pri procese mokrého spracovania. Cynthiin brat vyvinul prevratnú techniku ​​na zachytávanie a skladovanie tohto metánu - ktorý sa potom môže použiť na varenie, čím pomáha životnému prostrediu na všetkých frontoch: metán sa neuvoľňuje priamo do vzduchu a kuchári nemusia používať drevo na varenie, znižovanie znečistenia a odlesňovanie.

Cynthiina vízia a vášeň pre prestavbu farmy je inšpiratívnym príkladom sily spojenia medzi farmárom a pôdou, na ktorej sa narodili. A Rebel with a cause :)

https://www.youtube.com/watch?v=25HptIQTvJA&t=239s


19,30 €