Ethiopia I Dimtu I Washed I 250g

Chuťový profil: broskyňa, citrónový cukrík, baza

Producent: Marshrashu Wekane

Farma: Dimtu Washing Station
Oblasť: Guji
Spracovanie: Washed
Odroda: Ethiopian Landrace
Výška: 2200 m.n.m.

Ethiopia Dimtu je sladká a ovocná, no elegantná káva s príchuťou broskyne, citrónovej cukrovinky a bazového kvetu.

Táto káva zaujala u Johanov, keď cuppovali tohtoročné vzorky káv Etiópie Guji. Všimli si, že kvalita bola vysoká vo všetkých vzorkách, ktoré dostali z umývacej stanice Dimtu, čo vyvolalo veľkú dôveru v producenta Marshrashu Wekane. Možnosť kúpiť niekoľko rôznych káv od rovnakého výrobcu a tým zvýšiť objemy je niečo, čo naozaj úžasné pre celý nákupno-predajný proces pri káve. Preto vám veľmi radi predstavujeme túto lahodnú mytú kávu rovnakého pôvodu ako naša naturálna Guji.

Marshrashu Wekane je producent kávy druhej generácie pôvodne z Yirgacheffe v Etiópii. Po štúdiách poľnohospodárstva na univerzite v Addis Abebe založil umývaciu stanicu Dimtu Hambela v Guji 2019. Oblasť si vybral pre dobré podmienky, ktoré tam existujú s vysokou nadmorskou výškou, dobrou, bohatou pôdou a vegetáciou.

Dnes do stanice, ktorá sa nachádza vo výške 2200 metrov nad morom, dodáva kávu celkovo takmer 2000 farmárov. Marshrashu má asi 150 farmárov, s ktorými od začiatku veľmi úzko spolupracuje. Hovorí, že cieľom umývacej stanice je rozvíjať prácu spolu s farmármi a vytvárať trvalo kvalitný produkt, ktorý z dlhodobého hľadiska prináša všetkým zúčastneným ešte lepšie platy.

15,80 €