Ethiopia I Shakiso I Anaerobic I 200g

Vypredané

Chuť.profil: ananás, kokos, citrón

Vhodné na: filter

Krajina: Ethiópia

Región: Guji

Farma/Farmár: Faysel Abdosh

Spracovanie: anaerobické

Odroda: Heirloom

Nad.výška: +1900 m.n.m.

Skóre: 90+

Trblietavý etiópsky filter s tónmi ananásu, kokosu a citrónu, ktoré mu dodávajú svieži a gurmánsky charakter.

Táto lahodná káva Heirloom pochádza od približne 600 rôznych malých farmárov v blízkosti Shakiso (oblasť Guji, južná Etiópia). Umývaciu stanicu, do ktorej drobní farmári dodávajú a spracúvajú kávu, založil v roku 2014 Faysel Abdosh. Kávové čerešne sú po dodaní ošetrene umyté alebo prirodzene vysušené. 

Káva pochádza z oblasti Guji a rastie vo vysokých horách v nadmorskej výške 1900 metrov. Kávová kultúra v Etiópii je vo všeobecnosti niečo veľmi zvláštne a ťaží predovšetkým zo starých druhov kávy (dedičstvo). Rovnako ako mnohé iné regióny Etiópie, región Guji má veľmi úrodnú pôdu a optimálnu mikroklímu.

Túto kávu získali v pražiarni Kawa priamym obchodom s lokálnymi pestovateľmi kávy, ktorým sa venujú už niekoľko rokov. Vďaka tejto silnej spolupráci a skrátenému dodávateľskému reťazcu dostávajú drobní poľnohospodári rozumnú cenu, ktorá je výrazne vyššia ako cena na svetovom trhu. Ďalej je kvalita kávy udržiavaná na veľmi vysokej úrovni, čo je aj výsledkom tejto úzkej spolupráce.

Francúzska pražiareň KAWA - ich heslom je najlepšie praženie a maximálna konzistencia. Najlepšie praženie pre nich znamená také, ktoré prebudí vaše chuťové poháriky. Každá káva má svoju históriu a berú si to ako ich zodpovednosť zlepšiť prácu ich partnerov pestujúcich kávu. 


16,90 €