Faith, Hope and Coffee I Strong & Chocolate I Direct Trade 500g

Silné espresso s horko-sladkou dochuťou.

Chuťový profil: čokoláda, slivky

Faith, Hope & Coffee je koncept, ktorý vytvorili v Johan & Nyström s postojom, že každý by mal mať právo na šálku dobrej kávy. J & N je pražiareň kde sa denne snažia robiť veci tak, aby podporovali ich dodávateľov a producentov kávy.

Ich ambíciou s touto kávou je podporovať ľudí okolo nich. Časť výnosu z predaja preto putuje organizácii Dandelion Children (SWE), ktorá podporuje deti s rodičmi, ktorí sú duševne chorí alebo majú závislosť.

Tieto zrnká pochádzajú od malých producentov z Brazílie, z ktorých všetci sú súčasťou projektu Bobolink, ktorý inicioval ich priateľ Marcos Croce. Káva prichádza bez sprostredkovateľov priamo k nim do pražiarne v Länne a následne je šetrne pražená. Skúsený kávičkár nájde tóny čokolády, karamelu a sladkých sliviek. Všetci ostatní si vychutnajú plnú sladkú a chutnú šálku kávy, ktorá sa zaobíde bez mlieka a cukru.

Keď Croceovci zdedili po rodičoch farmu, zmenili si meno na Fazenda Ambiental Fortaleza. Zavčasu sa rozhodli premeniť farmu na niečo, čo je dlhodobo udržateľné pre ľudí aj pre životné prostredie. Začali pestovať viac druhov rastlín, aby spolu s už aj tak bohatým okolitým lesom získali prirodzený kolobeh a bohatú faunu. Aj kvôli zvieratám, ale aj kvôli vytvoreniu ekosystému, ktorý prirodzene minimalizuje potrebu ochrany kávovníkov. Pomerne rýchlo si rodina uvedomila, že hoci urobili všetko, čo bolo v ich silách, aby zlepšili prostredie okolo seba, malo to veľmi malý efekt, ak ich susedia pokračovali ako doteraz. Preto sa rozhodli pokúsiť sa rozšíriť ich filozofiu aj na výrobcov v okolí. Vznikla tak sieť producentov, z ktorých všetci majú ambíciu produkovať kvalitnú kávu, no zároveň sa zaväzujú starať sa o prírodu. FAF pomáha výrobcom so školením techniky zberu, rezu a sušenia, ale v prípade potreby aj finančnou pomocou. Sieť sa každým rokom zväčšuje, keďže viac producentov vidí výhody, ktoré táto spolupráca prináša. Jednak pre prírodu, ale aj preto, že sú lepšie zaplatení za kávu, čo vytvára udržateľnosť aj pre ich rodiny.

Dátum praženia: 4.10.2021 

16,90 €