El Salvador I Menendez I Bourbon I 250g

Chuťový profil: pomaranč, karamel, červené hrozno

Producent: Menedez family

Farma: Las Delicias
Oblasť: El Salvador, Ahuachapán
Spracovanie: Washed
Odroda: Bourbon
Výška: 1700 m.n.m.

Lahodná, krémová káva, karamelovú sladkosť s príchuťou pomaranča a červeného hrozna.

Miguel Menendez starší spravuje rodinné kávové farmy s dlhoročnými skúsenosťami už ako tretia generácia. Farma Las Delicias sa nachádza v regióne Ahuachapán v západnom Salvádore. Farma má rozlohu 35 hektárov, rozprestiera sa v nadmorskej výške 1300 až 1900 metrov nad morom. 

Káva sa pestuje až do výšky 1750 metrov, nad ňou už sú teploty na pestovanie kávy príliš nízke. V hornej časti farmy sa nachádza osem hektárov pôvodného lesa, ktorý poskytuje prostredie pre početné živočíšne druhy.

Spolu so svojimi synmi Miguelom Jr. a Guillermom sa rodina stará o celý reťazec, od zberu čerešní až po exportovanú zrná. Kávu umývajú, fermentujú, sušia, triedia, balia a vyvážajú s plnou kontrolou a transparentnosťou. 

Je to už asi 15 rokov, čo pražiareň Johan&Nystrom začali kupovať kávu z tejto farmy a je skutočne vzor toho, ako by sa s kávou malo obchodovať. Ako rástla pražiareň,  rástli aj objemy od Menendezovcov. V čase, keď čoraz viac producentov opúšťa svoje farmy, dokázali nielen hospodáriť, ale aj investovať a budovať do budúcnosti.

V Las Delicias tvorí väčšinu kávy Bourbon, pričom asi 10 % tvorí Pacamara a iné experimentálne odrody. Od roku 2010 je farma certifikovaná ako "Denomination of Origin", ktorá stanovuje štandardy pre ochranu životného prostredia, udržateľnú výrobu kávy, ako aj sociálne aspekty pre pracovníkov atď. priateľským spôsobom s modernými technikami na výrobu vysokokvalitnej kávy, ktorá je udržateľná aj v budúcnosti. 

Posledné roky s prepuknutím hrdze kávových listov, pandémie a krízy na trhu s kávou sú pre všetkých producentov kávy náročné. Napriek tomu neustála tvrdá práca na farme znamená, že rodina bola schopná rok čo rok naďalej vyrábať fantastickú kávu!

13,80 €