Mexico I Finca Nuovo Mexico I Washed I 200g

Chuť.profil: čokoláda, citrón, čierna čerešňa

Vhodné na: espresso

Krajina: Mexiko

Región: Chiapas

Farma/Farmár: Ricardo Ibarra Baumann

Spracovanie: Washed

Odroda: Anacafé 14

Nad.výška: +1200 m.n.m.

Skóre: 86+

Finca Nuevo Mexico sa nachádza v srdci prírodnej rezervácie El Triunfo (klasifikovanej UNESCO), obec La Concordia, južne od Sierra Madre v Chiapas. Farma sa v súčasnosti rozkladá na viac ako 50 ha v jednom kuse. Nadmorská výška plantáží sa pohybuje od 1200 do 1500 m nad morom.

Hlavnými odrodami sú Bourbon, Catuai, Caturra, Anacafé 14 a Tupi. Finca má svoj vlastný "Mokrý mlyn", kde sa o čerešne stará priamo po zbere.

Don Ricardo prevzal a pred 35 rokmi podnikol premenu rodinnej farmy na Finca, ktorá sa 100% venuje káve. Počas vzostupov a pádov kávového priemyslu v Mexiku Ricardo naďalej investoval do rozvoja farmy a jej infraštruktúry. Finca Nuevo Mexico je dnes jednou z najmodernejších a najinovatívnejších finca v Chiapas, pokiaľ ide o kapacitu spracovania kávy a vplyv na životné prostredie.

Francúzska pražiareň KAWA - ich heslom je najlepšie praženie a maximálna konzistencia. Najlepšie praženie pre nich znamená také, ktoré prebudí vaše chuťové poháriky. Každá káva má svoju históriu a berú si to ako ich zodpovednosť zlepšiť prácu ich partnerov pestujúcich kávu.


10,50 €