Nicaragua Un Regalo De Dios 250g

Chuť.profil: jahody, tropické ovocie, egreše

Vhodná na: filter

Krajina: Nikaragua

Región: Monote, Nueva Segovia

Farma/Farmár: Lois Alberto Balladares

Spracovanie: natural

Odroda: Pacamara

Nad.výška: 1400-1700 m.n.m.

Sme veľmi radi, že vám môžeme predstaviť tohtoročnú kávu od Luisa Balladareza z Nikaraguy. Tento rok kúpili u Johan & Nyström na slnku sušenú Pacamaru z jeho farmy Un Regalo de Dios s ovocnou, sladkou chuťou jahôd, tropického ovocia a s oslnivo čistou dochuťou egrešov.

Ich partnerstvo s Luisom sa začalo v roku 2010 a je vlastne jedným z producentov, s ktorými spolupracujú najdlhšie. Aj po 11 rokoch ich Luis neprestáva udivovať svojou pracovitosťou, zvedavosťou, túžbou rozvíjať sa a pokorou a rok čo rok prináša kávu neuveriteľnej kvality.

Farma Un Regalo de Dios sa nachádza v regióne Mozonte na severe Nikaraguy, takmer na hraniciach s Hondurasom, v nadmorskej výške medzi 1400-1700 m nad morom. Vysoká nadmorská výška poskytuje relatívne chladné teploty a farma má veľmi priaznivú klímu vďaka okolitej zeleni. Káva roka pochádza zo špecifickej časti s rozlohou asi 7 hektárov s názvom La Peña a káva musela po zbere takmer mesiac sušiť v tieni, aby bola zabezpečená jednotná vysoká kvalita.

Rok 2021 bol náročným rokom pre Luisa a jeho rodinu, ako aj pre mnohých ďalších. Práca na farmách a spracovanie boli prispôsobené tak, aby mohli pokračovať bezpečne, ale vyskytli sa ešte väčšie problémy, ako napríklad veľký nedostatok kontajnerov a priestoru na lodiach, čo veci komplikovalo. Zdá sa, že nadchádzajúca úroda bude výrazne menšia ako zvyčajne kvôli zlému počasiu a nepravidelným obdobiam dažďov.

Napriek výzvam minulého roka sa Luis stále pozerá do budúcnosti s dôverou. Jeho zvedavosť a ochota zlepšovať sa viedli k tomu, že na farme vysadil niekoľko nových poddruhov, o ktorých dúfa, že v budúcnosti prinesú výsledky.

Dátum praženia: 27.10.2021

13,90 €