Panama I Pineaplple Thief I Natural I 250g

Chuťový profil: mango, žltá slivka, jahody

Producent: Graciano Cruz

Farma: Los Lajones
Oblasť: Boquete
Spracovanie: Natural
Odroda: Yellow Catuai
Výška: 2000 m.n.m.

Tento prírodne spracovaný žltý Catuai je každoročne veľkým favoritom v sortimente pražiarne Johan&Nistrom. Tohtoročná úroda je sladká káva s ovocnou a intenzívnou chuťou manga, žltej slivky a jahôd.

Farma Graciana Cruza Los Lajones sa nachádza na kopcoch Volcán Barú, v nadmorskej výške 2000 m.n.m. Vďaka tomu je jednou z najvyššie položených fariem v celej Strednej Amerike. Nazvať to jednoducho kávovou farmou by znamenalo zredukovať to, pretože je to skutočná džungľa s neuveriteľne bohatým rastlinným a živočíšnym životom. Zo 160 hektárov farmy je len 35 vysadených kávou, zvyšok tvorí predovšetkým les, ktorý je domovom o 40 % viac hmyzu a o 20 % viac vtákov v porovnaní s priemernými farmami. Farmu vlastní Graciano od roku 1992 a pestuje najmä žlté Catuai a Geishu.

Vzťah so spoločnosťou Graciano siaha až do založenia spoločnosti Johan & Nyström. Keď prvýkrát začal vyrábať kávu ako Naturals and Honeys, mnohí krútili hlavami. Káva z Panamy by tak nemala chutiť!? Graciano sa odvážil ísť vlastnou cestou a potom sa mnohí výrobcovia vydali v jeho stopách s kávami, ktoré dnes podmieňujú jedny z najvyšších cien kávy na svete.

17,40 €