Panama Pineapple Thief 250g

Vypredané

Chuť.profil: marakuja (passion fruit), slivky, šípky

Vhodná na: filter

Krajina: Panama

Región: Boquete

Farma/Farmár: Los Lajones / Graciano Cruz

Spracovanie: natural

Odroda: Yellow Catuai

Nad.výška: 2000 m.n.m.

Pineapple Thief je konečne späť! Táto káva Graciana Cruza z Paname je v sortimente Johan & Nyström opakovane obľúbená už mnoho rokov. Tohtoročná úroda je naturálne spracovaný žltý catuai s nádhernou príchuťou mučenky, sliviek a šípky.

Gracianova farma Los Lajones sa nachádza v nadmorskej výške cez 2000 metrov, vďaka čomu je jednou z najvyššie položených v celej Strednej Amerike. Nazvať to len kávovou farmou by nebolo fér, pretože je to skutočná džungľa s nesmierne bohatým rastlinným a živočíšnym životom. Farma je v majetku Graciana od roku 1992 a v súčasnosti pestuje najmä odrody Yellow Catuai a Geisha.

Minulý rok bol pre výrobcov kávy v Paname ťažký. Okrem všetkých výziev, ktoré so sebou priniesla pandémia, Strednú Ameriku zasiahli hurikány Eta a Iota s rozdielom len niekoľkých týždňov na jeseň roku 2020. Počas silných búrok stratili kávovníky veľa kávových čerešní, ale vďaka vysokej nadmorskej výške a hustej vegetácii obklopujúcej a chrániacej celú plantáž sa farme stále darilo relatívne dobre.

Odporúčame vyskúšať v Chemexe :)Dátum praženia: 27.10.2021

15,50 €