Peru La Nueva Organic 250g

Chuťový profil: hrozienka v čokoláda, oriešky, grep

Región: Rio Negra District, Peru

Nadmorská výška: 1750-1800 m.n.m.

Spracovanie: washed

Odroda: Typica, Caturra, Bourbon, Pache

Rodina Florentina Ramosa Ccolillara bola pôvodne pestovateľmi zemiakov v oblasti Huancavelica v Andách. Roky sucha a slabá úroda prinútili Florentina presťahovať svoju rodinu pred 15 rokmi do horskej džungle Rio Negro, v ktorej sa teraz nachádza poľnohospodárska komunita. Tamojšia komunita farmárov s kávou pochádza z regiónu Huancavelica.

Malé komunitné pestovanie kávy je v Peru, krajine, kde dominujú veľké majetky, stále neobvyklé. Podpora tohto a podobných projektov je skvelým spôsobom, ako podporiť ďalší rast v tamojšom špecializovanom odvetví.

Do tejto dávky prispieva 9 producentov, vrátane 4 členov rodiny Ramos Ccoillar. Čerešne sa zberajú ručne, šupky sa ihneď odstránia a fermentujú zhruba 20 hodín. Táto káva je príkladom toho, aká skvelá môže byť organická káva. Užite si to!

Cloud Picker je írska pražiareň výnerovej kávy z Dublinu. Názov Cloud Picker alebo "Zberač mrakov" pochádza z výletu zkladateľov v Thajsku. Pri návšteve farmy s kávou v oblasti Doi Chang na hranici medzi Thajskom a Barmou museli počas obhliadky vystúpať až cez mraky keď chceli vydieť zberačov - tak prišlo k názvu pražiarňe Cloud Picker.

11,90 €