The Lady I Mjanmar I Red Honey Carbonic Maceration I 250g

Chuť.profil: likér z lesných jahôd, marhuľa, lieskový oriešok

Vhodná na: espresso a filter / omni roast

Krajina: Mjanmarsko

Región: Shan State, Ywangan

Farma/Farmár: The Lady Specialty Coffee, Drobní farmári z dediny Nwar Ban Gyi

Spracovanie: Red Honey Carbonic Maceration

Odroda: Red Catuai

Nad.výška: 1350 m.n.m

O Lady...

Lady je čisto ženské spracovateľské zariadenie, ktoré vytvorili Su Nandar Linn a Thi Ha Gywalie na podporu úsilia farmárov v regióne Ywangan s množstvom limitovaných sérií, ktoré nakupujú výlučne od malých farmárov.

Organizácia bolo zriadená so zámerom poukázať na dôležitú prácu, ktorú ženy vykonávajú v oblasti kávy v regióne. V Mjanmarsku tvoria ženy väčšinu pracovnej sily na farmách, no málokedy sú za to uznávané. Lady je tu, aby dokázala, že ženy dokážu všetko. Ženy pracujúce v The Lady získavajú zručnosti potrebné na správne spracovanie kávy po jej dodaní vo forme čerešní.

Su Nander, ktorá tiež prevádzkuje vlastnú kávovú farmu, patrí k najmladšej generácii kávových farmárov, ktorí skutočne prekračujú nové hranice. Svojou vášňou pre experimentovanie a zameraním na kvalitu prispela k tomu, že Mjanmarsko bolo uznané ako pôvod, ktorý vyrába vysokokvalitnú výberovú kávu.

Táto káva je spracovaná metódou karbonickej macerácie, pričom kávové čerešne prechádzajú 48-hodinovou fermentáciou, pred odstránením dužiny a sušením na vyvýšených záhonoch. Cieľom je rozložiť vnútorné vrstvy ovocia a namočiť všetku šťavu do semien v riadenej fermentácii bez kvasiniek. Uhličitá macerácia môže priniesť neuveriteľne nezvyčajné chute a arómy a je známa vytváraním jasných a vínových káv.25,00 €