Verde I Dark & Powerful I Organic 500g

Vianočný tip

Bio (organic) espresso zmes. 

Silné espresso s horko-sladkou dochuťou.

Táto zmes pozostáva z: Räkaffe Ethiopia Gr2 Washed FTO, Tanzania Robusta Bukoba Scr. 14up FTO, Honduras Cocafelol FTO, Peru Incahuasi San Fernando Natural Organic

Káva najvyššej kvality, ktorú nakupujú u Johan & Nyström, je výberová káva, ktorá získala viac ako 80 bodov na 100-stupňovej škále ohodnotenia. Aby farmári dosiahli také vysoké skóre na kávach, ktoré produkujú, musia o svoje farmy a teda predovšetkým kávovníky starostlivo starať. Nie všetci farmári, s ktorými spolupracujú, sú certifikovaní podľa rámcov a predpisov, ale všetci pracujú s trvalo udržateľnými metódami a starajú sa o pôdu aj o tých, ktorí ju využívajú.

Ich filozofia nákupu je založená na nákupe čo najväčšieho množstva od čo najmenšieho počtu producentov. Týmto spôsobom môžu vytvárať dlhodobé vzťahy s farmármi, ktorí zdieľajú ich filozofiu a spoločne prinášajú skutočnú zmenu. V skutočnosti je to neustálym oceňovaním kvality, že môžu spoločne zvýšiť štandard pre pestovateľov kávy na celom svete.

Kupujú teda veľa kávy, ktorú dávajú do ich espressa zmesí, a potom niekoľko špeciálnych mikrolotov, ktoré potom počas roka uvádzajú na trh ako ich sezónne jednodruhovky. Môžu tak využiť väčšiu časť úrody každej farmy, ako keby kúpili len niekoľko vriec mikrolotu.

Dátum praženia: 2.11.2021

19,50 €