KÁVOVARY NA DOMÁCU PRÍPRAVU KÁVY

Ako si vybrať tú správnu metódu pre vás?

Alternatívna príprava kávy je čím ďalej, tým populárnejšia. Spraviť si skvelú kávu doma je vďaka širokému výberu spôsobov pomerne jednoduché.
Existujú rôzne aparáty alebo teda kávovary na prípravu kávy a každý má svoje typické výhody. Chemex vám vďaka jemnému filtru pripraví veľmi čistú šálku, zatiaľ čo káva z dripperu Hario V60 zvykne byť o niečo komplexnejšia. Aeropress je skvelý ak chcete pri príprave kávy experimentovať a dáva Vám väčšiu kontrolu nad extrakciou. Vacuum Pot má štýl a spolu s french pressom majú menší priestor na chybu pri príprave a káva pripravená infúziou zvykne zachovať telo (textúru) kávy lepšie ako je to pri dripperoch s papierovým filtrom.
 
Pri výbere spôsobu prípravy je dôležité aj to, koľko kávy vypijete, respektíve pre koľko osôb ju pripravujete. Pre jedného je vhodnejší Aeropress či malý french press, kávu pre jedného aj pre viacerých jednoducho pripravíte v Hario V60 a väčšom french presse, zatiaľ čo Chemex a Vacuum Pot sú vhodné skôr pre dvoch a viac ľudí.
 
Moka konvičky sú najjednoduchší spôsob prípravy kávy podobnej espressu v domácich podmienkach. V ponuke máme moka kávovary od talianskeho výrobcu Bialetti. Pri výbere je dôležité pozerať na veľkosť. Veľkosti Bialetti údava v počte šálok, ktoré vie konvička pripraviť, pričom 1 šálka je 50 ml kávy. Pre jedného (alebo pre dvoch malých) je vhodná veľkosť 2, zatiaľ čo veľkosti 4 a 6 vedia pripraviť dosť kávy pre viac ľudí.  

Kategórie