KÁVA NA ESPRESSO

Tu si vyberiete kávy vhodné do espresso kávovarov, automatov aj moka konvičiek (koťogo)

Ako si u nás vybrať tú správnu kávu?

Ak máte kávu radšej horkejšiu s tónmi horkej čokolády či orechov, máme pre Vás tmavšie pražené kávy a zmesi. Ak hľadáte vyváženejšie sladšie kávy a neprekáža vám primeraná ovocná acidita, vyberte si z našich stredných káv. Pre nadšencov moderného ovocného espressa, v ktorom je pri správnej príprave cítiť všetky unikátne charakteristiky danej kávy máme na výber svetlejšie pražené výberové kávy a omni roast kávy, ktoré sú vhodné na espresso aj na alternatívnu prípravu (V60, Chemex, Aeropress...). V našom e-shope si môžete kávu podľa týchto kritérií "vyfiltrovať ".

Tmavé praženie

"Silné" dark roasty. Čisté arabiky aj zmesy s robustou. Horké, zemité chute bez acidity (nie kyslé). Tóny kakaa, tabaku, horkej čokolády či orieškov. Typická hustá crema talianskeho espressa. 

Stredné praženie

100% arabiky a zmesi s malým množstvom robusty. Čokoládovo-orieškové nugátové tóny dopĺňa mierna ovocná sladkosť. Jemné kávy vynikajúce v mliečnych nápojoch (cappuccino, latté,...) ale aj  vo vyváženom sladkom espresse.

Svetlé praženie

Výberové (specialty grade) kávy. Najkvalitnejších 10 % svetovej produkcie s hodnotením od SCA vyšším ako 80 bodov. Kávy pražené na moderné espresso alebo omni roast (vhodné na espresso aj na alternatívnu prípravu). Nájdete tu acidnejšie ("kyslejšie") kávy s ovocnými a kvetinovými chuťovými profilmi.

Kategórie